Значення надійного кондиціонера у сучасних приміщеннях важко переоцінити. Цей пристрій підвищує ваш комфорт у найспекотніші літні місяці і може зігріти в холодний сезон.

Якщо ви хочете вивчити питання вибору ретельніше – читайте нашу статтю про те "як вибрати кондиціонер", а тут ми наведемо 15 найбільш вдалих на думку редакції побутових моделей.

 

Чим ми керувалися складаючи рейтинг?

 • лише побутові моделі для великих і маленьких, але все ж житлових приміщень та офісів;

 • розглядаємо переважно спліт-системи, тому що моноблоки та мобільні кондиціонери (за однаковій потужності) поступаються їм за всіма параметрами

 

Модели

Ціни в ITbox на на  травень 2022

Бюджетні кондиціонери

Haier HEC HEC-07HTD03/R2(0)

8652

Beko BP209H

9900

General Electric GES-NIG250UT

13076

Hoapp Luna (HSZLA22VAWHMZLA22VA) 

11368

Gree Change Pro DC Inverter Cold Plazma 

~16000

Кондиціонери в середньому та високому бюджеті

Electrolux EACS-18HAR_X/N3

19400

Mitsubishi Standard (MS-GF35VA/MU-GF35VA)

22427

Cooper&Hunter CH-S09FTXAL-BL

23370

Midea AF8-18N1C0-I/AF8-18N1C0-O

20719

Cooper&Hunter CH-S12FTXR-NG

20560

Mitsubishi Classic inverter (MSZ-DM35VA/MUZ-DM35VA)

22179

Haier AS50TDDHRA-CL/1U50MEEFRA

27888

Gree MUSE (GWH28AFEK3NNA1B) 

33236

Gree LOMO

33600

Mitsubishi Deluxe inverter (MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE) 

43624

Підсумки та стислі поради з вибору

 


Бюджетні кондиціонери

Насамперед, зростання ціни на кондиціонери з приблизно однаковим функціоналом пов'язане зі зростанням площі, що обслуговується. Звичайно, певні технічні переваги на ціну також впливають, але тенденція не така очевидна. Тому більшість розглянутих у бюджетному сегменті моделей – це пристрої для приміщень до 25-30 м² із відносно невеликим набором додаткових функцій.


 

Haier HEC HEC-07HTD03/R2(0)

Haier HEC HEC-07HTD03/R2(0)

Один з найкращих дійсно бюджетних кондиціонерів на ринку. Серія HEC цього виробника розрахована на невеликі приміщення. Зокрема, модель HEC-07HTD03/R2 підтримує 4 основні режими роботи: охолодження, провітрювання, обігрів та осушення. Вона розрахована на приміщення площею до 20 м².

Середній рівень шуму внутрішнього блоку становить 32 дБ (зовнішній – 54 дБ). Загальна потужність в режимах обігріву та охолодження – 2050 Вт. Як холодоагент використовується фреон типу R410A (він безпечний для озонового шару). Також пристрій підтримує функції автоматичного рестарту та фільтрації повітря.

 

Плюси

Мінуси

Порівняно тихий для бюджетного сегменту кондиціонерів

Бідна комплектація

Низька ціна

Регулювання температури із досить високою похибкою

Інтуїтивно зрозуміле керування з пульта ДК

 

 

Beko BP209H

Beko BP209H

Мобільні кондиціонери поступаються стаціонарним спліт системам за багатьма параметрами, і, насамперед, за ефективністю роботи. Однак, подібні рішення дозволяють використовувати пристрій для обігріву та охолодження без прив'язки до конкретного приміщення. Такі моделі, як Beko BP209H, можна встановлювати в невеликих торгових кіосках, використовувати для ремонтних робіт у приміщеннях під час обробки, брати з собою в подорож, якщо орендоване приміщення не кондиціонується.

Як і більшість побутових моноблоків, дана модель від Beko невелика та компактна. Вона важить 24 кг, не потребує спеціального монтажу. Підтримуються режими обігріву та охолодження. Кондиціонер автоматично перезапускається у разі збою або вимкнення електроенергії. Буде максимально ефективним у приміщеннях площею до 25 м².

 

Плюси

Мінуси

Багаторазовий фільтр з можливістю промивання

Система зливу конденсату реалізована не надто зручно

Функції авторестарту, антизледеніння

 

 

General Electric GES-NIG250UT

General Electric GES-NIG250UT

General Electric – компанія, що спеціалізується виключно на кліматичній техніці. GES-NIG250UT – гарний приклад дуже збалансованого кондиціонера за співвідношенням ціна/якість. Тут встановлений звичайний (не інверторний) компресор Panasonic, що забезпечує потужність до 2,6 кВт в режимі охолодження. Може впоратися із квадратурою до 25 м².

Внутрішній блок працює доволі тихо – виробник заявляє 20 дБ у режимі “супер тихий” та 37 дБ у режимі швидкого набору необхідної температури. За функціями тут досить стандартний для своєї ціни набір: автоочищення, авторестарт, самодіагностика, осушення повітря, обігрів, вентиляція, підтримка нічного режиму. Енергоефективність – А+, щорічне енергоспоживання – 147 Вт у режимі охолодження.

 

Плюси

Мінуси

Наявність спеціального "тихого" режиму

Істотних немає

Антикорозійне покриття всередині корпусу

 

Фільтри тонкого очищення від пилу

 

 

Hoapp Luna (HSZLA22VAWHMZLA22VA) 

Hoapp Luna (HSZLA22VAWHMZLA22VA) 

Продовжує наш рейтинг інверторна модель від торгової марки Hoap, що є саб-брендом відомого китайського виробника Gree. Кондиціонер Luna цікавий своїм простим та елегантним дизайном. Багато хто купує їх через зовнішній вигляду і дані кондиціонери вас не розчарують.

Пристрій працює в режимі обігріву при температурах до -15 °C, також підтримується режим вентиляції та осушення повітря для підтримання оптимального рівня вологості у приміщенні.

Генератор холоду Cold Plazma створює всередині випарника високу напругу, яка знищує всі мікроорганізми, що потрапили в радіус його дії.

 

Плюси

Мінуси

Висока продуктивність у приміщеннях площею до 22 м²

Рівень шуму 40 дБ. Показник трохи нижчий за середній для кондиціонера з інвертором у такому сегменті потужності

Дизайн, що запам'ятовується

 

Низька ціна для інверторного кондиціонера

 

 

Gree Change Pro DC Inverter Cold Plazma 

Gree Change Pro DC Inverter Cold Plazma 

Цей кондиціонер – відмінне рішення для невеликих приміщень, якщо ви хочете суттєво заощадити на електроенергії. Ефективний інверторний компресор останнього покоління з фреоном R410A та інверторний вентилятор зовнішнього блоку дозволяють зменшити витрати електроенергії на 30-40% відносно не інверторних моделей порівнянної потужності. Коли пристрій виходить на потрібну температуру, він автоматично знижує оберти вентиляторів до мінімуму, зменшуючи рівень шуму вдвічі.

Режим обігріву можливий за досить низьких температур до -20 °C. Це означає, що кондиціонер можна використовувати як єдине джерело опалення у приміщенні.

 

Плюси

Мінуси

Висока енергоефективність. Обігрів або охолодження площі до 26 м ²

Загальну потужність потрібно підбирати із запасом на 10-15%, тому що виробник дещо завищив показники

Генератор Cold Plasma з електростатичними антибактеріальними фільтрами. Іонізатор повітря

 

 


Кондиціонери в середньому та високому бюджеті

У середньому та високому цінових сегментах вартість пристрою зростає не лише через підвищення робочої площі, але й завдяки наявності певних додаткових можливостей чи переваг. Це може бути підвищена енергоефективність, система фільтрації, тиха робота інверторного мотора (важливо для офісу) тощо.


 

Electrolux EACS-18HAR_X/N3

Electrolux EACS-18HAR_X/N3

Перший у цій частині рейтингу кондиціонер із яскраво вираженими особливостями. Він оснащений додатковим захистом від пилових кліщів і фотокаталітичним фільтром Acarid killer filter високої точності (що затримує більшість мікроорганізмів, що викликають алергію), а також фільтрами з іонами срібла. Тому EACS-18HAR_X/N3 можна сміливо рекомендувати алергікам та астматикам – як відносно бюджетного рішення для приміщень до 50 м².

До переваг можна віднести винятково тиху роботу - 31 дБ в турбо режимі, для моделі оснащеної не інверторним компресором це відмінний показник. Звичайно, в "нічному" режимі пристрій буде працювати набагато тихіше, завдяки чому його можна сміливо рекомендувати для установки в спальні.

 

Плюси

Мінуси

Просунута система фільтрації. Модель підійде людям, що страждають від алергії або астми

Неінформативна інструкція

Приємний лаконічний дизайн

 

Тиха робота у турбо режимі

 

 

Mitsubishi Standard (MS-GF35VA/MU-GF35VA)

Mitsubishi Standard (MS-GF35VA/MU-GF35VA)

Модель Standard (MS-GF35VA/MU-GF35VA) від бренду Mitsubishi відкриває негласний "середньо-високий" ціновий сегмент, який передбачає, по суті, збільшення площі, що обслуговується кондиціонером. Це рішення призначене виключно для охолодження (режим нагрівання не підтримується). Кондиціонер працює в режимі рециркуляції - тобто перемішує і охолоджує повітря, що знаходиться в приміщенні. Спектр застосування досить широкий, підійде для будь-яких офісних або житлових приміщень загальною площею до 35 м².

Для бізнесу пристрій буде цікавим, насамперед, спеціальним режимом Econo Cool. Ця функція допомагає знизити витрати електроенергії до 20% при підвищенні температури на невелику величину, наприклад, 2 °C. Причому користувач майже не відчуває різниці, оскільки система вентиляторів та жалюзі грамотно перемішує та розподіляє охолоджене повітря у приміщенні.

 

Плюси

Мінуси

Просунутий економічний режим роботи

У суміжних приміщеннях складної форми ефективність роботи знижується

Висока якість складання та матеріалів

 

Гарантія 36 місяців

 

 

Cooper&Hunter CH-S09FTXAL-BL

Cooper&Hunter CH-S09FTXAL-BL

Даний кондиціонер має найвищий клас енергоефективності А+++ і призначений для обігріву чи охолодження приміщень площею до 25 м². CH-S09FTXAL-BL оснащений WiFi модулем, тому за допомогою фірмової програми ви можете керувати ним віддалено (наприклад, прогріти квартиру перед приїздом).

Ще однією характерною особливістю даного кондиціонера є надзвичайно тиха робота у нічному режимі – 18 дБ. Досягається це завдяки безшовному пластиковому корпусу цільного лиття і загальної щільності всієї конструкції, що впевнено гасить вібрації.

Автоочищення тут працює превентивно, очищаючи пристрій після кожного запуску, не даючи накопичуватися волозі всередині корпусу.

Пульт ДК виготовлений із пластику з антибактеріальним покриттям та на ньому є цифровий циферблат – дрібниця, але приємно.

 

Плюси

Мінуси

Дуже тихий - ідеальний вибір для спальні, офісу, робочого кабінету

Сирий додаток (який активно допрацьовується)

Найвищий клас енергоефективності

 

Віддалене керування

 

 

Midea AF8-18N1C0-I/AF8-18N1C0-O

Midea AF8-18N1C0-I/AF8-18N1C0-O

Кондиціонери Midea з'явилися на ринку відносно нещодавно - 1990-го року. До цього компанія виробляла їх під торговими марками Toshiba і MDV (котрі  є суб брендами компанії,). AF8-18N1C0-I/AF8-18N1C0-O модель розрахована на досить просторі приміщення (до 56 м²), яка може працювати в чотирьох основних режимах: обігрів, охолодження, осушення, турборежим. Також присутні додаткові режими роботи: сон та економ.

Більшість доступних опцій стандартні і є у багатьох конкурентів. Однак, тут все це зібрано у пристрої з високою потужністю та досить демократичним цінником. З цікавих рішень варто згадати автодетекцію витоку фреону. Якщо пристрій виявляє розгерметизацію магістралі, він миттєво припиняє роботу і видає повідомлення про помилку.

До будь-якого кондиціонера серії Forest ви можете докупити модуль керування WiFi (встановлюється самостійно).

 

Плюси

Мінуси

Низький рівень шуму для кондиціонера такої потужності – 42 дБ

Гарантія всього 12 місяців

Швидке охолодження повітря до 17 ° C за 15 хвилин

Комплект для віддаленого керування (WiFi модуль) потрібно докуповувати окремо

Автодетекція витоку холодоагенту

 

 

Cooper&Hunter CH-S12FTXR-NG

Cooper&Hunter CH-S12FTXR-NG

Більшість кондиціонерів COOPER&HUNTER відноситься до кліматичної техніки преміум класу. Але CH-S12FTXR-NG – це середньобюджетне рішення з певними опціями притаманними преміум-моделям.

З цікавого у нас тут просунута система фільтрації CH 7-SKY Technology, в яку входить 7 різних фільтрів широкого спектру, зокрема іонізатор, здатний швидко видаляти неприємні запахи (CH SMART-ION Filter).

З преміум сегменту сюди перекочувала покращена комплектація та спеціальне ПЗ, яке допоможе створити ефективний енергозберігаючий профіль роботи за комфортних для вас температур і оптимізує під нього всі процеси. Також, програма дозволяє плавно регулювати потужність роботи компресора в широкому діапазоні.

Окремо варто згадати корисну функцію для тривалої відсутності в холодну пору року. Це спеціальний режим, який підтримує у приміщенні +8°С, за мінімально можливого енергоспоживання. Таке рішення буде оптимальним для заміських та дачних будинків. А через програму ви можете запустити обігрів приміщення до вашого приїзду. В цілому робочий діапазон кондиціонера -15 ° С до +48 ° С в режимі охолодження та від -15 ° С до +24 ° С на обігрів.

 

Плюси

Мінуси

Працює дуже тихо, навіть на високій потужності

Додаток для віддаленого керування місцями трохи недоопрацьований

Температурний датчик у пульті ДУ, можливість підключення до Wi-Fi мереж

Підключення до Wi-Fi досить складне

Швидко набирає необхідну температуру в режимі турбо охолодження

 

 

Mitsubishi Classic inverter (MSZ-DM35VA/MUZ-DM35VA)

Mitsubishi Classic inverter (MSZ-DM35VA/MUZ-DM35VA)

Кондиціонери Mitsubishi – своєрідний бентлі у світі кліматичної техніки. Висока якість у будь-якому ціновому сегменті підкріплюється значною гарантією на 36 місяців. Модель Classic inverter MSZ-DM35VA призначена для житлових та офісних приміщень площею до 35 м².

Тут, як і на "молодших" кондиціонерах лінійки, є режим Econo COOL, здатний заощадити до 30-40% електроенергії. Така опція буде корисною в офісах, заміських будинках, котеджах - де площі для обігріву або охолодження значні.

Незважаючи на те, що виробник вказує рівень шуму в 41,5 дБ для внутрішнього блоку - зазвичай він набагато нижчий. Багато користувачів відзначають, що практично не чують роботи кондиціонера. Оптимальне рішення для офісу та приміщень суміжних із спальнею або робочим кабінетом.

Також варто згадати фірмові бактерицидні фільтри Mitsubishi, ефективність роботи яких дозволяє рекомендувати цей кондиціонер алергікам.

 

Плюси

Мінуси

Майже безшумний у штатному режимі роботи

Ціна

Висока енергоефективність

 

Просунута система фільтрації

 

 

Haier AS50TDDHRA-CL/1U50MEEFRA

Haier AS50TDDHRA-CL/1U50MEEFRA

Потужний побутовий кондиціонер, розрахований на обігрів, починаючи з - 20 °C, верхній поріг з охолодження – +43 °C. Пристрій можна використовувати як повноцінну систему опалення у приміщеннях площею до 50 м².

З оснащення варто відзначити вбудований мережевий фільтр, який не тільки захищає від перепадів напруги, а й дозволяє екстрено запустити кондиціонер, коли напруга нижче норми на 8-10%.

Завдяки датчику руху інтелектуальна система управління вентиляторами слідкує за тим, щоб повітряний потік не спрямовувався безпосередньо на людину. Також кулери забезпечують рівномірний розподіл повітряних потоків по всьому об'єму приміщення.

Використання фотокаталітичного та вугільного фільтрів вирішує проблему з мікроорганізмами та неприємними запахами, а система самоочищення не допустить виникнення цвілі та вогкості всередині корпусу кондиціонера.

Як холодоагент тут використовується останнє покоління фреону R-32, система з яким енергоефективніша і безпечніша для людини ніж будь-який інший тип холодоагенту.

 

Плюси

Мінуси

Захист від виникнення продування

Нема

WiFi модуль та можливість віддаленого керування в базовій комплектації

 

Холодоагент R-32

 

 

Gree MUSE (GWH28AFEK3NNA1B)

Gree MUSE (GWH28AFEK3NNA1B)

Кондиціонери Gree –– техніка від одного з лідерів ринку, китайської компанії, на заводах якої виробляють кожен третій кондиціонер у світі. Модель MUSE (GWH28AFEK3NNA1B) – це високопродуктивний пристрій для просторих приміщень (до 80 м²), що працює на екологічному холодоагенті R410A, який не руйнує озоновий шар.

Попри високу продуктивність, рівень шуму не перевищує 51 дБ, що для пристрою подібної потужності відмінний показник. З найважливіших і затребуваних функцій можна назвати:

 • запуск за низької напруги. Завдяки вбудованому мережному фільтру кондиціонер запуститься навіть при напрузі 198 В;

 • запатентований холодогенератор Cold Plasma захищає пристрій від грибка і цвілі на внутрішніх стінках корпусу;

 • є блокування пульта ДК від дітей та несанкціонованого доступу;

 • вугільний антибактеріальний фільтр для видалення неприємних запахів у комплекті.

 

Плюси

Мінуси

Висока продуктивність, швидкий набір необхідної температури в режимі турбо (до 20 хвилин)

Складний монтаж через значні габарити

Лаконічний та продуманий дизайн

 

Вугільний фільтр у комплекті

 

 

Gree LOMO

Gree LOMO

Продуктивний кондиціонер преміум класу Gree LOMO оснащений якісним японським компресором останнього покоління та багатошвидкісним вентилятором. Він підтримує керування зі смартфона (через фірмовий додаток) та низку цікавих режимів.

Площа, що обслуговується, – до 50 м², причому пристрій ефективно справлятиметься з охолодженням навіть у приміщеннях складної форми розташованих на сонячній стороні багатоквартирного будинку. При цьому обігрів можливий від температури -22 °С і кондиціонер може замінити або підстрахувати вашу систему опалення.

Економний режим відбудовує роботу по датчику iFeel на пульті дистанційного керування, а також знижує рівень шуму вентиляторів у нічний час, зберігаючи високу ефективність охолодження або обігріву

 

Плюси

Мінуси

Висока продуктивність та низький рівень шуму в більшості режимів роботи

Найкоротший гарантійний термін серед кондиціонерів преміум-сегменту

Обігрів від екстремально низьких температур

 

Керування зі смартфона

 

 

Mitsubishi Deluxe inverter (MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE)

Mitsubishi Deluxe inverter (MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE)

Завершує наш рейтинг топова, у всіх сенсах модель від бренду Mitsubishi – Deluxe inverter MSZ-FH25VE. Це кондиціонер розрахований на відносно невеликі приміщення – до 25 м², але забезпечує фантастичний комфорт використання. Індикація температури в приміщенні відбувається не через датчик iFeel в пульті дистанційного керування, а за допомогою ІЧ сенсорів, що вимірюють показники з підлоги, поверхні столу, підвіконь.

Завдяки такому датчику кондиціонер може створювати та підтримувати найбільш економічні профілі роботи автоматично.

 

Плюси

Мінуси

Високопродуктивний та відносно тихий кондиціонер

Немає WiFi модуля та можливості віддаленого управління

Інтелектуальна індикація температури та висока енергоефективність

 

 


Підсумки та короткі поради щодо вибору

Вибираючи кондиціонер для будинку варто пам'ятати кілька важливих тез:

 • рівень шуму виробники найчастіше вимірюють на середній або зниженій потужності. Якщо в теплий сезон стоятиме спека, кондиціонер працюватиме на максимальній потужності і гудітиме істотно гучніше за заявлені децибели. Тому, для спальні або робочого кабінету варто вибирати найменш гучні варіанти;

 • Наявність інвертора (частотного перетворювача) конструкції кондиціонера дозволяє плавно регулювати потужність роботи компресора, підвищує ККД пристрою і знижує витрату електроенергії приблизно на 30% в залежності від конкретної моделі. Крім того, інверторні кондиціонери мають найнижчий рівень шуму серед усіх спліт-систем порівнянної потужності;

 • підбираючи кондиціонер певної потужності під площу цільового приміщення, враховуйте кілька факторів, при яких варто брати модель “з запасом”: якщо квартира на сонячній стороні (потужність охолодження +10%), якщо у вас стелі вище 2,5 м додавайте ще 10-15% запасу;

 • високий клас енергоефективності не повинен дорожчати кондиціонер занадто сильно, інакше за період його життєвого циклу (8-12 років) ви просто не заощадите таку суму на електроенергії;

 • Додаткові опції можуть вийти на перший план у деяких випадках. Наприклад, для алергіків дуже важлива наявність якісного пилового та фотокаталітичного фільтрів. Цей тандем допоможе позбутися більшої частини бактерій та пилових кліщів.