Дитячі автокрісла повинні забезпечувати дитині захист та комфорт, а також бути зроблені з безпечних гіпоалергенних матеріалів. Окрім цих вимог є десятки «дрібниць», які потрібно врахувати перед покупкою.

Щоб ви не витрачали час даремно, ми за вас вибрали 15 найкращих моделей, виділивши сильні та слабкі сторони кожної. Для рейтингу відібрано лише ті автокрісла, які відповідають стандартам ЄС (ECE R44/04) або США (NHTSA), тобто пройшли краш-тести та довели свою безпеку. А якщо жоден із запропонованих варіантів вам не сподобався, то може стати у нагоді наша стаття «Як вибрати дитяче автокрісло».

 

Модель

Ціна на січень 2022 року

Автокрісла

Lorelli PLUTO 0-13кг dark grey

1725

El Camino 0-25 кг ME 1065 Talisman beige

2300

Avionaut Kite+ Темно-чорне (AV-302-K.04)

3500

Britax-Romer Eclipse Cosmos Black

4600

Maxi-Cosi Pearl Pro 2 i-Size Authentic Black

9360

Evenflo EveryStage DLX – Crestland

10 500

Бустери

Welldon Penguin Pad

810

Biene Way Black (BCBWBL)

910

Capsula JR5 Black

1260

Chicco бустер GoFit Plus

1890

Автокрісла-бустери

Biene Drive Black (BCBDBLA)

1750

Bambi M 3546 9-36кг red

2000

Bertoni/Lorelli Iris Isofix 9-36 кг Grey

3200

Chicco KidFit Black-Grey

4000

Graco Slimfit Сіре

≈ 5500

Підсумки

 


Автокрісла

У класичних автокріслах сидіння та спинка – єдина конструкція. Цим вони відрізняються від крісел-бустерів (про них ми розповідаємо нижче).

Класичні автокрісла ділять на декілька груп залежно від того, на який вік/вагу дитини вони розраховані. Деякі моделі універсальні: у них зі зростанням дитини прибирають підкладки. Завдяки цьому вони охоплюють кілька вікових груп, тобто довше не потребуватимуть заміни.


Lorelli PLUTO 0-13 кг

Lorelli PLUTO

Автолюлька-переноска Lorelli PLUTO призначена для дітей до 15 місяців (клас 0+). Анатомічний вкладиш забезпечує правильне положення дитини, але спочатку для новонароджених може знадобитися додаткова підкладка, наприклад складений рушник або пелюшка.

Жорсткі елементи автолюльки зроблені з пластику та алюмінію, тому завдяки низькій вазі (всього 3,1 кг) у вас не виникне проблем з транспортуванням. Більш того, її можна ставити на коляски Lorelli (серії Luna, Monza, Calibra, Aurora, S700 Vista, Savana, Arizona), що буде додатковим плюсом.

Ручка та капюшон легко складаються. Є триточковий м'який ремінь для фіксації дитини. На нижню частину автокрісла можна надіти накидку для ніжок, яка захистить від холоду, а при встановленні на коляску і від опадів. Зроблено накидку у вигляді чохла – так вона не спадатиме під час поїздки.

Переноска Lorelli PLUTO 0-13 кг є в декількох кольорах. Текстильні елементи крісла (чохол для ніжок, підкладка, капюшон) знімаються, тому проблем з пранням не виникне.

Головний недолік автокрісла PLUTO – фіксація штатним ременем автомобіля. Кріплення надійне, але швидко встановити автолюльку не вдасться. Найбільше це заважає, якщо намагатися встановити люльку зі сплячим малюком – зробити це не розбудивши його вдається не завжди.

 

Плюси

Мінуси

доступна ціна

установка потребує часу

встановлюється на дитячий візок

після 15 місяців потрібно підбирати іншу модель

 

El Camino 0-25 кг ME 1065 Talisman beige

El Camino ME 1065

El Camino ME 1065 Talisman – автомобільне крісло групи 0-1-2 (до 25 кг), що відповідає віку до 7 років.

Великим плюсом є система Isofix, за допомогою якої можна встановити крісло за лічені секунди. Якщо у вас в автомобілі немає кріплення Isofix, не біда – можна скористатися ременями.

Модель ME 1065 Talisman має 2 режими встановлення:

  • до 1 року/9 кг – проти руху автомобіля, дитина знаходиться напівлежачи;

  • від 1 року – стандартне сидяче положення з можливістю регулювати висоту та нахил спинки (4 позиції).

Автокрісло має 2 вкладки, які прибирають у міру дорослішання. Також залежно від зросту дитини регулюють висоту ременів. Починаючи з 4 років їх повністю знімають і використовують ремінь безпеки автомобіля. Ремінь автокрісла має захисний замок, щоби діти самостійно не могли зняти його під час руху.

 

Плюси

Мінуси

можна використовувати до 7 років

 

кріпиться як Isofix, так і ременями

 

 

Avionaut Kite+ Темно-чорне (AV-302-K.04)

Avionaut Kite

Avionaut Kite – це автолюлька для групи 0+ (до 13 кг). Може використовуватися як переноска та встановлюватись на деякі коляски.

Автокрісло зручне тим, що всі тканинні елементи знімаються, щоб їх можна було випрати. Корпус виготовлений з пластику, за яким не потрібно особливого догляду.

Ви можете змінювати глибину посадки, забезпечуючи оптимальне положення для малюка із ще не сформованим хребтом. Цьому сприяє піноматеріал з ефектом пам'яті форми.

Фіксується крісло за допомогою ременів безпеки, але зробити це завдяки технології EasyMount дуже просто. Кріплення Isofix не підтримується, але за бажанням ви можете придбати окрему базу, сумісну з Avionaut Kite+.

Величезним плюсом, який оцінять батьки, є магнітні ремені. Вони дозволяють легко укласти дитину, а потім закріпити ременями, навіть якщо малюк спить.

 

Плюси

Мінуси

зручне встановлення

 

магнітні ремені

 

забезпечує правильне положення хребта

 

 

Britax-Romer Eclipse Cosmos Black

Britax-Romer Eclipse

Автокрісло Britax-Romer Eclipse належить до групи 1 (9-18 кг). В автомобілі встановлюється за допомогою ременів.

Головним плюсом цієї моделі є глибока чаша, оточена спіненим матеріалом. Глибока посадка сприяє тому, що дитина підтримується не лише ззаду, а й з боків. Це дає їй стійке положення, що сприяє безпеці та комфорту під час тривалих поїздок.

Щоб підвищити комфорт, можна регулювати положення спинки. Є стандартне і для сну. Шарнір, який забезпечує зміну положень, також є одним з основних елементів системи Pitch Control: у разі різкого гальмування вона гасить ривок, тим самим зменшуючи навантаження на хребет.

 

Плюси

Мінуси

всебічна підтримка хребта

установка за допомогою автомобільного ременя

положення для сну

 

система Pitch Control зменшує негативний вплив при екстреному гальмуванні

 

 

Maxi-Cosi Pearl Pro 2 i-Size Authentic Black

Maxi-Cosi Pearl Pro 2 i-Size

Maxi-Cosi Pearl Pro 2 i-Size – автокрісло для вікової групи 1 (9-18 кг, 0.5-4 роки) із базою Isofix. Його можна просто встановити у 2 положеннях:

  • Проти напрямку руху автомобіля (обличчям назад). Для дітей віком до 1 року.

  • Стандартне положення обличчям вперед. При цьому буде доступне регулювання спинки.

Величезним плюсом є те, що переставити крісло з одного положення в інше можна за хвилину.

Ремені використовуються 5-точкові. Це найзручніший варіант, щоб не потривожити сон дитини, коли вам потрібно посадити або навпаки забрати її з машини.

Величезним плюсом є матеріал підкладки, що дихає, завдяки чому влітку малюкові буде не жарко. Підкладка потрібна для дітей віком до 2 років. Потім її прибирають, і місця вистачатиме для дітей до 4 років.

Корпус Maxi-Cosi Pearl Pro 2 i-Size пластиковий з додатковими ребрами жорсткості з металу для додаткового бічного захисту. Обивка м'яка, з антиковзким покриттям, щоб дитина не сповзала при рухах.

 

Плюси

Мінуси

Isofix дозволяє швидко встановити крісло та переставити його зі стандартного в положення для сну

 

дихаючий матеріал

 

металеві ребра жорсткості підвищують міцність

 

 

Evenflo EveryStage DLX – Crestland

Evenflo EveryStage DLX

Evenflo EveryStage DLX – це автокрісло з довгим терміном експлуатації: його можна використовувати для дітей від народження і до 12 років. Воно має зручну глибоку чашу і може встановлюватися у 2 положеннях.

Каркас крісла сталевий, що робить конструкцію більш міцною в порівнянні з пластиком або алюмінієм. Комфорт забезпечує м'яке покриття з дихаючого матеріалу.

Установка спрощується не тільки наявністю кріплення Isofix, а й його реалізацією. Щоб крісло було надійно зафіксоване, ремені Isofix натягуються за допомогою важеля, завдяки чому це можна зробити однією рукою.

Додатковим аргументом для тих, хто вперше купує дитяче автокрісло, є вбудований рівень. Він зніме сумніви, чи правильно ви встановили крісло. У разі встановлення по ходу руху кулька повинна бути у синій зоні, проти – у червоній.

Недолік – вартість автокрісла. Дорожнеча пов'язана з його технологічністю і з тим, що виготовлення здійснюється в США та Канаді.

 

Плюси

Мінуси

охоплює період від народження дитини до 12 років

ціна

сталевий каркас

 

контроль правильного положення автокрісла за допомогою рівня

 

 


Бустери

Бустер – це урізана версія автокрісла. Вони являють собою сидіння без спинки, іноді для зручності мають підлокітники. Призначені бустери для дітей віком від 6 років, вагою від 15 кг та зростом від 120 см.

Бустери самі по собі не дають додаткового захисту, а потрібні для того, щоб компенсувати невеликий зріст, і автомобільний ремінь безпеки проходив по плечу.


Welldon Penguin Pad

Welldon Penguin Pad

Welldon Penguin Pad – класичний недорогий бустер для дітей віком від 6 років. Оптимальна вага дитини для моделі – 22-36 кг.

У ціні криється його головна перевага, за іншими ознаками це стандартна модель. Із загальноприйнятих рішень Welldon Penguin Pad оснащується підлокітниками, а також має підстаканник.

З плюсів можна відзначити ремінь бустера з кліпсою. Він знаходиться за спиною пасажира і чіпляється за ремінь автомобіля, тим самим підганяючи його під зріст дитини.

 

Плюси

Мінуси

ціна

 

додаткове регулювання автомобільного ременя

 

 

Biene Way Black (BCBWBL)

Biene Way Black

Бустер Biene Way Black (BCBWBL) – стандартна модель без надмірностей. Розрахована на дітей 15-36 кг. Кріпиться автомобільним ременем на рівні пояса, що запобігає сповзанню. Є підлокітники та бортики з м'якою оббивкою. Сидіння бустера має ергономічний рельєф.

 

Плюси

Мінуси

ціна

 

 

Capsula JR5 Black

Capsula JR5 Black

Бустер Capsula JR5 Black часто купують за легкість та універсальність. Модель важить всього 2 кг, а кріплення дозволяє встановити її у більшість автомобілів. Завдяки цьому ви можете використовувати цей бустер не тільки у своїй машині, а й у таксі.

Capsula JR5 відноситься до групи 2-3, тобто розрахована для дітей віком від 4 років. При цьому виробник рекомендує використовувати його для більш дорослих дітей, коли вони матимуть вагу понад 22 кг.

 

Переваги

Недоліки

транспортабельність

 

 

Chicco бустер GoFit Plus

Chicco GoFit Plus

Chicco GoFit Plus – зручний бустер із кріпленнями Isofix. Щоб встановити його впритул до спинки автомобільного крісла, є ремінець. Коли ви його натягуєте, бустер займає оптимальне положення.

Модель GoFit Plus має високі підлокітники, які не лише підвищують комфорт пасажира, а й дають додатковий захист тазовому відділу скелета.

У цій моделі 2 підсклянники, що робить бустер зручнішим для дитини.

 

Переваги

Недоліки

швидка установка за допомогою Isofix

 

підсклянники є ліворуч і праворуч

 

 


Автокрісла-бустери

До категорії входять модульні моделі – трансформери. У повній збірці вони виступають у ролі традиційного автокрісла. За необхідності можна зняти спинку крісла, і залишиться лише бустер.


Biene Drive Black (BCBDBLA)

Biene Drive Black

Biene Drive Black – крісло-трансформер, у якому можна регулювати кут нахилу спинки та висоту підголовника. Воно розраховане на пасажирів 15-36 кг, але будь-які вкладки у автокрісла відсутні, тому за необхідності їх доведеться купити окремо.

Кут нахилу спинки та висота підголівника регулюється, що сприяє комфорту. Для безпеки дитини використовується штатний автомобільний ремінь. Він проходить через кріплення на підголівнику, тому при регулюванні висоти підлаштовується під зріст дитини.

 

Переваги

Недоліки

регульовані спинка та підголовник

ціна

 

немає вкладок

 

Bambi M 3546 9-36кг red

Bambi M 3546

Bambi M 3546 – універсальне розбірне автокрісло, яке можна використовувати дуже тривалий період: починаючи з моменту, коли дитина почала самостійно сидіти, і до 9-10 років.

Bambi M 3546 має регулювання спинки, висоти ременів і підголівника. При цьому механізм регулювання підголівника не найзручніший. Щоб змінити його висоту, швидше за все, доведеться знімати крісло. Без цього не завжди виходить отримати доступ до кнопки регулювання.

Ще одним мінусом є м'які підкладки ременів. Вони пришиті, тому зняти для прання їх не вдасться. Крісло досить глибоке, щоб забезпечити дитині всебічний захист.

 

Переваги

Недоліки

довгий термін служби

незнімні підкладки на ременях

регулювання спинки, підголовника та ременів

незручне регулювання висоти підголівника

 

немає положення для сну

 

Bertoni/Lorelli Iris Isofix 9-36 кг Grey

Bertoni/Lorelli Iris Isofix 9-36 кг Grey

Bertoni/Lorelli Iris Isofix – автокрісло для вікових груп 1-2-3 (1-12 років). Кріплення здійснюється за допомогою Isofix. Так само просто як встановити крісло, ви можете зробити з нього бустер – спинка знімається за 1 хвилину.

Для того щоб забезпечити дитині максимальний комфорт, висота підголовника регулюється. Можна міняти і висоту ременів автокрісла. А коли ви почнете використовувати автомобільний ремінь, то отримаєте бонус у вигляді спрямовуючого паза на спинці. Він необхідний для того, щоб ремінь проходив чітко по плечу дитини.

 

Переваги

Недоліки

Isofix

 

можливість регулювання автокрісла

 

 

Chicco KidFit Black-Grey

Chicco Kid Fit

Chicco Kid Fit – автокрісло-бустер для дітей 15-36 кг, що відповідає віку від 4 років. У форматі бустера його можна використати від 18 кг. Встановлюється крісло за допомогою кріплення Isofix.

Незважаючи на те, що вкладок у даної моделі немає, Chicco Kid Fit забезпечує значні можливості по регулюванню. Так, підголовник має 10 положень, у той час як загальноприйнятим стандартом є 3-5.

Недоліком є те, що автокрісло не має своїх ременів. Щоб автомобільний ремінь проходив по плечу, є напрямні на спинці. А щоб забезпечити його правильне положення у режимі бустера, є кліпса з ремінцем.

З двох сторін є підсклянники, виготовлені з м'якого пластику, завдяки чому вони складаються. Так вони не заважатимуть, коли не використовуються.

 

Переваги

Недоліки

проста установка за допомогою Isofix

відсутні власні ремені безпеки

складні підстаканники

 

 

Graco Slimfit Сіре

Graco Slimfit Сіре

 

Graco Slimfit Сіре – це модель, в якій поєднується крісло і бустер. Встановлюватися вона може за допомогою і ременів, і Isofix.

Великим плюсом є наклейки на корпусі, які є інструкцією з встановлення. На відміну від окремої інструкції, вони завжди перед очима, що дуже зручно. Перевірити, чи правильно ви встановили автокрісло, допоможе рівень.

Безпеку забезпечує глибока чаша, а для того, щоб дитина займала комфортне положення, є м'які вкладиші.

Зі зручних дрібниць варто згадати підставку для склянки. Вона знімна і ви можете поставити її з будь-якого боку.

Головний недолік – розмір. Автокрісло габаритне, тому в маленьких машинах можливо доведеться посунути переднє крісло, щоб встановити його.

 

Переваги

Недоліки

модель 3 в 1

великі габарити

контроль правильного положення автокрісла за допомогою рівня

 

"шпаргалки" для правильної установки

 

підсклянник можна поставити з будь-якого боку

 

 


Підсумки

  • Якщо бюджетне автокрісло відповідає ECE R44/04 або NHTSA, воно забезпечує гарний захист. Більш дорогі моделі виграють за комфортом, а не безпекою.

  • Для дітей до 1,5 років краще купувати спеціалізовані крісла – автолюльки.

  • Бустери не дають такого захисту, як автокрісла. Тому перехід на них краще відтягувати до останнього.