Вчора ввечері CEO Apple Тім Кук розповів нам про новинки Apple на осінь 2020. На превеликий жаль шанувальники "яблучних" нічого не почули про майбутні iPhone 12. Проте було презентовано оновлені Smart Watch Series 6, бюджетні смарт годинники з приставкою SE, планшети iPad 8 і Air, 14-ту iOS, також розповіли про нові можливості підписки Apple One.

 

Зміст:

Планшети IPad Air;

Smart Watch Series 6 

Apple Watch SE 

Підписки від Apple 

iOS 14 

 

Планшети від "яблук" куди швидше завдяки процесорам A14 Bionic

IPad Air

Мобільні процесори Apple A14 Bionic з'явилися не в очікуваних iPone 12, а в планшеті iPad Air. Новинка отримала три нові кольори корпусів: зелений (Green), рожевий (Rose Gold) та блакитний (Sky Blue). Сам корпус нагадує обрисами iPad Pro, його діагональ 10,9 "а в торець вбудований Touch ID (Face ID в новинку не додали).

 

Планшет обладнали високошвидкісним роз'ємом USB-C, WiFi6 та оновленою iOS 14, яка буде доступна для завантаження з 17-го вересня. Орієнтовна роздрібна ціна в США - 599 $.

 

Новий 5-нм техпроцес в процесорах Apple

 

Найцікавіше у планшеті – оновлений процесор. Кристал виконаний на 5-нм техпроцесі, розробники пророкують йому приріст близько 30-40% у продуктивності та +20-30% енергоефективності. Графічне й продуктивне ядра A14 Bionic зроблять творчість ще простішою. Малювання (підтримує Apple pencil), запис музики, 3D графіка, моделювання - все це буде зручніше й швидше робити просто на планшеті. Тепер iPad Air зможе зчитувати тривимірні жести руками без дотиків до екрану - це ще одна з фішок нового чіпа.

 

Бюджетний брат - iPad 8

iPad 8

Підтримує стилус 1-го покоління від Apple і оснащений ядром A12 Bionic гаджет залишиться зі старим дизайном, але інженери обіцяють зростання загальної продуктивності вдвічі. Ціна в Штатах - 329 $.

 

Apple Watch Series 6 - іще більше турботи про здоров'я

 

З початку презентації Тім Кук згадав про те, що попередні Apple Watch були здатні на силу речей, але перш за все встигли врятувати кілька життів. І в новинці відстеження здоров'я людини виведено в домінанту. Хоча годинник може багато чого: відтворювати музику, управляти розумним будинком, синхронізувати гаджети.

 

Здоров'я починається з гігієни - профілактика інфекційних хвороб за допомогою годинника

 

У годиннику з'явилися функції, що допоможуть в профілактиці інфекційних хвороб, зокрема коронавирісу. Так вже з'явилися:

 

  • таймер що нагадує про необхідність помити руки, також стежить чи достатньо ви часу приділили миттю;

  • пульсоксиметр нового покоління, що буде відслідковувати рівень кисню в крові і видавати точні дані за 15 секунд;

  • відстеження легеневих захворювань.

 

Сімейне відстеження за розумним годинником

Apple Watch Series 6

До одного IPhone можна під'єднати кілька смарт годинників, і одночасно стежити за станом дитини, літніх батьків. Чіп навігації допоможе відстежити дитину, редагувати її списки контактів - для цих функцій потрібна підтримка локальних SIM-мереж, тобто авторизовані в країні моделі.

 

Новий двоядерний процесор S6 заснований на Bionic 13 спадщині 11-х iPhone. Також з'явився датчик висоти і зменшено енергоспоживання екрану. В цілому Apple працює над тим, щоб годинник не доводилося заряджати кожен день. Орієнтовна вартість - 399 $.

 

Apple Watch SE - бюджетне рішення

 

Новинка буде швидша та продуктивніше за аналоги Series 3, які все ще залишаються в продажу. Оснастять їх процесорами S5, постійного екрана не буде, але більшість датчиків залишаться (датчик висоти, падіння, пульсометр і т.д.). Ціни починаються з 279 $, старт продажів - 18 вересня.


 

Apple One - усе в одному

 

Тепер можна підписатися на всі сервіси компанії. Якщо обрати соло-підписку - це стане у 14.95$/міс, тоді як сімейна та Premier коштуватимуть 29.95$. В Premier включені фітнес програми та Apple News.

 

iOS 14 - доступна з 17 вересня

iOS 14

На наступний день після презентації оновлену операційну систему від Епл вже можна буде завантажити. Кардинально змінено дизайн оболонки, зміни торкнулися і юзабіліті. Тепер можна впорядкувати весь "парк" додатків на пристрої і організувати швидкий доступ до них.

 

З'явився екран віджетів, які можна налаштовувати під різні сценарії: спорт, подорожі тощо. З'явився голосовий перекладач, для роботи якого не потрібен інтернет. З'явилися поновлення в картах, там тепер є маршрути для велосипедистів.